Úterý 02. března. Svátek má Anežka.

Volksbank mění výši poplatků za své služby

Banky Luboš Svačina 01.04.2009 | 10:27 0 Komentářů

Volksbank CZ se rozhodla zásadně změnit svůj sazebník. Poplatky za některé služby se od 1. května změní, některé nepopulární banka zruší úplně.

„Při úpravě poplatků jsme kladli důraz na potřeby a přání našich klientů. Rozhodli jsme se proto snížit poplatky zejména u nejfrekventovanějších operací na účtech a u služeb, které klienti využívají nejčastěji. Proto jsme zrušili například poplatek za došlou platbu u fyzických osob,“ komentuje změny Petr Žibřid, ředitel marketingu a komunikace Volksbank CZ, a doplňuje: „Změnami v sazebníku reagujeme zejména na hlasy klientů, kteří nejsou spokojení s výší či odůvodněním některých poplatků.“

Banka ruší například poplatek za hotovostní vklad na účet na pokladně banky (dříve 10 Kč), poplatek za došlou platbu pro fyzické osoby – občany (dříve 6 Kč) a zrušení poplatku za tzv. účetní položku.

Volksbank CZ však poplatky pouze nesnižuje, ale u některých služeb a produktů dochází také k jejich navýšení. Jedná se například o poplatek za zasílání výpisů, ale také poplatek za vyřízení hypotéky. Za vyřízení hypotéky již klient nezaplatí 0,75 % (min. 6000,- max. 25 000 Kč), ale 0,9 % z výše úvěru (min. 8.000,– max. 30.000,–).

 Zdroj: Tisková zpráva Volksbank CZ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.