Neděle 06. prosince. Svátek má Mikuláš.

Vnitro opravilo tendr na registry, hrozí zpoždění

Investice 10.11.2009 | 16:31 0 Komentářů

Čtvrtý pokus o výběr firmy, která připraví jeden z pilířů eGovernmentu

Praha – Ministerstvo vnitra znovu opravilo zadání tří veřejných zakázek na informační systémy základních registrů v předpokládané ceně přes 1,27 miliardy korun. Jde už o čtvrté zveřejnění podmínek soutěží, jejichž výsledek má být jedním ze zásadních pilířů takzvaného eGovernmentu. Příprava takzvaných základních registrů tak může nabrat zpoždění.
„Opravné zadání jsme museli zveřejnit poté, co Úřad na ochranu hospodářské soutěže shledal v původních zadáních pochybení,“ říká mluvčí ministerstva vnitra Jana Malíková. „ÚOHS mimo jiné doporučil poskytnout soutěžícím více detailních informací tak, aby mohli podat konkurenceschopné nabídky,“ upřesňuje. Mluvčí ÚOHS Kristián Chalupa bez bližších podrobností dodává, že úřad „získal pochybnosti o správném vymezení zadávacích podmínek“.
Uzávěrka nabídek u dvou zakázek se tak prodloužila do 15. prosince, u jedné až do 21. ledna. Podle původního zadání ze začátku září měli přitom zájemci podávat nabídky do 12. října, pak se termín prodloužil na 19. října a po druhém opravném zadání na 4. listopadu.
Podle původního harmonogramu mělo ministerstvo podepsat s vybranými firmami (nebo jedinou společností) smlouvu už na začátku listopadu. Testovací provoz má začít v červenci příštího roku, ostrý provoz pak od července 2011. „Nevylučujeme, že by k posunu harmonogramu mohlo dojít,“ říká zatím bez bližších podrobností mluvčí ministerstva Jana Malíková.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.