Čtvrtek 24. června. Svátek má Jan.

Vnitřek nového superbu odtajněn. Chybí páka ruční brzdy

Investice 03.02.2015 | 08:00 0 Komentářů

Druhou zajímavou novinkou je první použití systému adaptivní regulace podvozku (DCC) u automobilky Škoda.

Vnitřek nového superbu odtajněn. Chybí páka ruční brzdy

Mladá Boleslav – Dvě zásadní novinky odkrývá první oficiální fotografie interiéru nové Škody Superb.

Třetí generace, kterou automobilka kompletně odtajní na slavnostním večeru 17. února v Praze, už nemá klasickou páku parkovací brzdy. Nahradí ji tlačítko, jímž se zapíná elektromechanická brzda. Interiér díky tomu působí uhlazenějším dojmem.

Druhou zajímavou novinkou je první použití systému adaptivní regulace podvozku (DCC) u automobilky Škoda. Jeho nasazení prozrazuje spínač nacházející se vlevo od páky voliče automatické převodovky.

Systém umožňuje volbu mezi sportovním, komfortním nebo normálním nastavením šasi. Po stisku tlačítka se elektricky nastavitelné tlumiče automaticky přizpůsobí dané volbě a současně se také upraví charakteristika elektromechanického posilovače řízení.

Zatím se neví, zda tento systém bude součástí sériové výbavy vozů se silnými motory. V případě Volkswagenu Passat je ve vozech s motory s výkonem nad 125 kW součástí sériové výbavy, pro ostatní motorizace se dodává na přání.

Interiér nové generace superbu je prostornější zejména do šířky. Cestující budou moci využívat výhod třízónové klimatizace nebo palubní wifi sítě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.