Úterý 27. října. Svátek mají Šarlota a Zoe.

Vláda USA musí opět pomáhat. Lidé nemají na hypotéky

Investice 09.08.2010 | 16:23 0 Komentářů

Kvůli vysoké nezaměstanosti bude přibývat lidí, kteří nemohou splácet hypotéky

Washington – Vysoký počet lidí, kteří nejsou schopni splácet své hypotéční úvěry, se podepsal na výrazném navýšení ztráty americké hypoteční agentury Freddie Mac. Její ztráta ve druhém čtvrtletí letošního roku narostla na šest miliard USD (112,1 miliardy Kč). Za stejné období loňského roku byla přitom její ztráta pouze 840 milionů USD.
Objem špatných úvěrů na konci června stoupl na 118 miliard USD ze 103,4 miliardy USD před rokem. Agentura musí stále častěji přistupovat k zabavování nemovitostí kvůli nesplácení úvěrů. Počet těchto nemovitostí v majetku banky vzrostl na více než 62 000 ze zhruba 35 000 na konci června 2009.
Agentura kvůli tomu požádala o další federální pomoc v objemu 1,8 miliardy USD.
Do dvou největších hypotéčních agentur již připlulo 148 miliard USD
Ztráta Freddie Mac zahrnuje i dividendu 1,3 miliardy USD, kterou agentura vyplatí státu. Freddie Mac je druhým největším poskytovatelem financí na hypotéky ve Spojených státech. Společně s další hypoteční agenturou Fannie Mae vlastní či garantují téměř 31 milionů úvěrů na bydlení v hodnotě 5,5 bilionu USD. To je zhruba polovina všech hypotečních úvěrů, které byly v USA vydány.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.