Čtvrtek 24. září. Svátek má Jaromír.

Vláda schválila návrh zákona na omezení výplat provizí pojišťovacím zprostředkovatelům

Pojištění 17.03.2016 | 09:27 3 komentáře

Někteří pojišťovací zprostředkovatelé doposud vydělávali na provizích za opakovaný prodej životního pojištění. Nově by měli zprostředkovatelé ručit za provize po dobu pěti let. Návrh novely zákona dále upravuje i pořizovací náklady při výpočtu odkupného u pojistných smluv a to opět do období pěti let. 

Ručení za provize by se mělo týkat jak rizikového životního pojištění, tak investičního životního pojištění, naopak nevztahuje se na jednorázově placené pojistky a pojištění, kdy je provize vyplácena rovnoměrně. Cílem této novely zákona je, aby pojišťovací zprostředkovatelé byli více motivováni na dlouhodobém trvání pojištění a aby pojistníkovi v případě předčasného ukončení pojištění byla vrácena větší část zaplaceného pojistného v podobě odkupného.

Návrh poslance ČSSD Ladislava Šincla bude nyní předložen Poslanecké sněmovně.

Zdroj: ČTK

 

3 komentáře: “Vláda schválila návrh zákona na omezení výplat provizí pojišťovacím zprostředkovatelům”

 1. Helena Kocourková napsal:

  Dobrý den, zabývám se pomocí klientům zrušit jejich smlouvy IŽP od počátku tak, aby se jim vrátily jejich naspořené, po dvou letech ztracené, prostředky bez ztráty. Kontakt na mě a další info naleznete na mých stránkách http://www.rusimpojis­tku.cz

 2. Tomáš napsal:

  Zas to ten Šincl hází vše do jednoho pytle. Ne on vůbec není zlobovaný :) Rizikové pojistky na 5ti letou stornodobu ochrání klienta. Nezbývá než se tomu zasmát :)

  • napsal:

   Super, budou se po dobu 5-ti let vyplácet i čisté rizikovky, spolu s IŽP. Konečně trh pojišťováků notně prořídne, protože ustát pokles příjmů o 80%, to není jen tak. Otázkou zůstává, jak si s tím poradí MLM firmy typu Partners, OVB, ZFP, Swiss Life (bývalá AWD)…a co na to pan Hanzl ?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.