Středa 21. října. Svátek má Brigita.

Vítkova CPI vydala zelené dluhopisy

Investice 29.10.2019 | 15:20 0 Komentářů

Jako první firma ze zemí střední a východní Evropy vydala zelené dluhopisy realitní skupina CPI. Institucionálním investorům prodala bondy skoro za dvacet miliard korun. Získané finanční prostředky využije k akvizici ekologicky šetrných kancelářských projektů, a to především v polské Varšavě.

„Zelené bondy jsou pro investory stále důležitější, a pokud se chceme ve stejném měřítku financovat na světových trzích i v budoucnu, jsou jejich emise takřka nutností,“ řekl deníku E15 šéf CPI Martin Němeček. Ten uvedl, že prodejem bondů získala skupina okolo padesáti nových investorů.

Dluhopisy mají splatnost 7,5 roku s ročním výnosem více než 1,6 procent. Za obdobnou cenu si půjčuje i český stát. Největší podíl skoupili investoři z Velké Británie, mezi investory jsou i světové pojišťovny a penzijní fondy. „Řada fondů přidává do svých statutů článek o tom, že budou investovat do zelených či udržitelných instrumentů. Důvodem emise zelených bondů může být levnější financování, investoři jsou totiž ochotni akceptovat nižší výnos,“ uvedl ekonom J&T Banky Pavel Ryska.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.