Úterý 15. června. Svátek má Vít.

Vítkova CPI Group zvýšila čistý zisk na dvě miliardy korun

Investice 01.05.2014 | 13:47 0 Komentářů

Třetí nejbohatší Čech s odhadovaným majetkem 38,8 miliardy korun opět zhodnotil svoje impérium.

Vítkova CPI Group zvýšila čistý zisk na dvě miliardy korun

Praha – Realitní investiční skupina CPI Group miliardáře Radovana Vítka loni zvýšila čistý zisk o 39 procent na dvě miliardy korun.

Hodnota celkového majetku skupiny meziročně vzrostla zhruba o třetinu na 85,6 miliardy korun, vyplývá z auditované výroční zprávy, kterou CPI Group zveřejnila na svém webu.

Podle nedávného žebříčku časopisu Forbes se tak Vítek stal třetím nebohatším Čechem, když přeskočil Karla Komárka a Zdeňka Bakalu.

Žebříčku českých multimiliardářů stále vévodí Petr Kellner s odhadovaným majetkem 208 miliard korun před Andrejem Babišem se 40 miliardami.

Čtvrtým nebohatším Čechem je s 33 miliardami uhlobaron Pavel Tykač, za ním jsou s 27 miliardami Zdeněk Bakala a s 20 miliardami Karel Komárek.

CPI se chce dostat na 100 miliard

Vítkova skupina CPI Group loňským výsledkem pokračuje ve výrazném růstu, který navíc loni zrychlil. Už v roce 2012 čistý zisk CPI Group vzrostl zhruba o čtvrtinu a hodnota majetku o více než desetinu. Server tyden.cz dnes uvedl, že CPI Group předpokládá, že jí letos díky dokončení započatých projektů narostou aktiva až na 100 miliard korun.

Také investice skupiny postupně stoupají. Předloni přesáhly 49,1 miliardy korun a v roce 2013 už činily více než 69,9 miliardy. Výnosy z pronájmu nemovitostí loni přinesly skupině zhruba 3,4 miliardy korun, téměř o pětinu více než předloni.

CPI Group působí na realitním trhu od 90. let, hlavně ve střední Evropě. Patří mezi nejvýznamnější domácí investory v oblasti bydlení, kanceláří, maloobchodu, hotelového ubytování a logistických center. S více než 12 600 byty je CPI Group po RPG Byty druhým největším poskytovatelem nájemního bydlení v České republice. Skupina zaměstnává 464 lidí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.