Úterý 15. června. Svátek má Vít.

Vítek ovládne německé Orco, vloží do něj své CPI

Investice 04.06.2014 | 13:18 0 Komentářů

Transakci, díky níž Vítek ovládne 85 procent akcií německé realitní společnosti, musí ještě schválit regulační úřady.

Vítek ovládne německé Orco, vloží do něj své CPI

Praha – Český podnikatel Radovan Vítek se dohodl na ovládnutí německé realitní společnosti GSG Group, která se donedávna jmenovala Orco Germany.

Vítek vloží do GSG Group svůj stoprocentní podíl ve firmě CPI Group a za něj dostane 2,47 miliardy nových kmenových akcií GSG. Jeho podíl v GSG se tím zvýší na zhruba 85 procent z dosavadních asi 25 procent, uvedla dnes německá firma podle agentury Reuters.

Výrazné zvýšení Vítkova podílu znamená, že podnikatel musí nabídnout odkoupení akcií menšinovým akcionářům. Mezi nimi je zejména bývalý většinový vlastník Orco Property Group, v němž je Vítek největším akcionářem s podílem 30,7 procenta.

Transakci musí ještě schválit regulační úřady. GSG uvedla, že s jejím završením se počítá do konce tohoto měsíce.

Akcionáři Orco Germany schválili změnu názvu společnosti na GSG Group na valné hromadě v polovině května. Vedení firmy tam rovněž představilo plán investovat v příštích 12 měsících 60 milionů eur (1,65 miliardy Kč) a zaměřit se na nové oblasti, mimo jiné rostoucí trhy ve střední a východní Evropě.

GSG Group působí v Německu od roku 2004. Říká o sobě, že je největším pronajímatelem komerčních nemovitostí v oblasti Berlína.

Vítkova CPI patří k největším realitním investorům v Česku. S 600 tisíci metrů čtverečních je největším tuzemským majitelem maloobchodních ploch.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.