Středa 22. září. Svátek má Darina.

Vítkovo impérium bobtná. Chce další dluh Sazky

Investice 04.01.2011 | 16:11 0 Komentářů

Polovina z půlmiliardové pohledávky je už po lhůtě splatnosti

Praha – Podnikatel Radovan Vítek se stal jediným akcionářem realitní společnosti CPI, jejíž hodnota je odhadována na 30 miliard korun. Odkoupení podílů od dalších společníků, které se odehrálo koncem roku 2010, oznámila firma v tiskové zprávě. Dosud byla oficiální majitelkou společnosti Vítkova matka Milada Mladá.
Vítek – realitní magnát a jeden z nejbohatších Čechů – je z posledních dnů znám hlavně svým tlakem na převzetí loterijní společnosti Sazka. Vítek oznámil, že vyjednává o koupi dalšího dluhu Sazky, tentokrát pohledávky J&T Bank ve výši 500 milionů korun, jejíž polovina je už po splatnosti.
Jednání zatín nejsou u konce, Vítek však přesto doufá, že pro něho skončí úspěšně. „Jednání nejsou jednoduchá. J&T Banka je dlouhodobě považována za věrného bankovního spojence Sazky. Chování Sazky v posledních týdnech a její jednání vůči věřitelům i dalším partnerům však vyvolává pochybnosti o snaze Sazky své závazky splácet. Věřím, že se do konce týdne s J&T Bankou dohodneme,“ potvrdil Radovan Vítek své záměry.
Vítek je už teď největším věřitelem
Vítek je v současnosti největším věřitelem Sazky a jeho celková pohledávka činí 950 milionů korun. Dlužná částka je po splatnosti a díky sankčnímu úroku 20 % stále narůstá. Pokud se mu podaří s J&T Bankou dohodnout, zvýšil by se dluh Sazky vůči Radovanu Vítkovi na 1 450 milionů korun.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.