Středa 21. října. Svátek má Brigita.

Víte, jak používat klimatizaci? Jen zapnout nestačí

Investice 26.06.2010 | 00:01 1 Komentář

Rozdíl mezi venkovní teplotou a tou ve voze by neměl být větší než pět stupňů

Až dosud letos příliš moc možností nějak výrazně v autě využívat klimatizaci nebylo. Na vině bylo samozřejmě chladné počasí. To se má ale pro příští dny změnit. Víte ale, jak klimatizaci využívat tak, abyste to jednak neodnesli nějakým tím nachlazením případně jinými zdravotními obtížemi a také, aby klimatizace vydržela co nejdéle sloužit tak, jak má?
Prvním krokem je věnovat klimatizaci potřebnou údržbu. Opomenutá údržba klimatizace může způsobit její zanesení a následně nepříjemný zápach v autě, který může být současně průvodním jevem zachytávání mikroorganismů.
„Zachytávání mikroorganismů je nejnebezpečnějším zdravotním úskalím klimatizace,“ říká MUDr. Bohumila Svačinová, odborná lékařka – z Polikliniky v Praze 1, Palackého. „Negativní vlivy se dají rozdělit do několika okruhů. Za prvé se jedná o všeobecně známé střídání teplot, přechody z horkého prostředí do studeného. Střídání teplot vede často k nachlazení, rýmě, častým infekcím horních cest dýchacích. Opakování infektů (prvotní infekce na počátku onemocnění) může skončit až podlomenou imunitou.
Hrozí problém alergikům, vzniknout může i revma
Klimatizace také vysušuje sliznice, a a proto občas u některých lidí dochází k atrofickým-chronickým rýmám. Je-li klimatizace nastavena často a dlouho na rozdíl o více než pět stupňůl oproti venkovní teplotě, může se vyvinout dokonce i revma. Také vlivem chladu může dojít k zatuhnutí trapézových svalů, bolestem krční páteře, potažmo hlavy.

Jeden komentář: “Víte, jak používat klimatizaci? Jen zapnout nestačí”

  1. Jindra napsal:

    My máme také doma klimatizaci a ochlazujeme náš dům jen o pár stupňů, abychom neměli takový šok, když chodíme dovnitř a ven. I pár stupňů je hodně znát. Taková léta, jaká v posledních letech jsou, se bez klimatizace nedají zvládnout. My jsme se rozhodli pro nákup klimatizace do domu Hradec Králové z https://www.recu-clim.cz/klimatizace-hradec-kralove před dvěma lety a investice jsme ani jednou nelitovali.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.