Pátek 26. února. Svátek má Dorota.

VIG zaznamenala v lednu nárůst předepsaného pojistného o 8,4 %

Pojišťovací skupina Vienna Insurance Group (VIG) v letošním lednu zvýšila v České republice objem předepsanéhé pojistného na 5,9 miliardy korun, což v meziročním srovnání znamená nárůst o 8,4 %.

VIG je prostřednictvím svých poboček (Kooperativa, Česká podnikatelská pojišťovna a Pojišťovna České spořitelny) druhým největším hráčem na českém trhu s tržním podílem přesahujícím 25 %. Navíc Česká republika je největším trhem Vienna Insurance Group v zemích střední a východní Evropy.

"V České republice naše pojišťovací společnosti znovu dokazují svou velkou schopnost růstu. Navzdory často vyjadřovaným pochybnostem o pojišťovacím potenciálu v napjatém období zaznamenáváme i zde stálou poptávku po solidních pojišťovacích a zajišťovacích řešeních," vyjadřuje Dr. Günter Geyer, CEO Vienna Insurance Group, své potěšení z pokračujícího trendu.

Neživotní pojištění vzrostlo meziročně o 8,2 % (na 4,5 mld. Kč), předepsané pojistné z životního pojištění zaznamenalo nárůst o více než 9 % (na 1,4 mld. Kč).

"Pojišťovací potenciál českého trhu není ještě zdaleka vyčerpán. Zájem o soukromé zdravotní pojištění to opět potvrzuje," zdůrazňuje Dr. Günter Geyer, CEO Vienna Insurance Group a vysvětluje: „Díky naší nabídce vhodných produktů se naši zákazníci budou moci ještě lépe zajistit. V prodeji těchto produktů vidím velkou příležitost – především v bankovní oblasti ve spolupráci s naším partnerem Erste Group.“

Zdroj: Tisková zpráva Vienna Insurance Group, Atlantik FT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.