Středa 21. dubna. Svátek má Alexandra.

VIG navrhuje dividendu ve výši 1 eur za akcii

Investice 21.03.2019 | 17:35 0 Komentářů

Podle předběžných výsledků byl hospodářský rok 2018 pro pojišťovací skupinu Vienna Insurance Group (VIG) velmi úspěšný. Celkový objem pojistného vzrostl o tři procenta na zhruba 9,7 mld. korun. Zisk před zdaněním VIG stoupl na zhruba 485 mil. eur. Jedná se o desetiprocentní nárůst.  

VIG  navrhuje za loňský rok vyplatit dividendu  ve výši 1 euro na akcii. Odhady analytiků předpokládaly dividendy ve výši 0,95 eur na akcii. Skupina také zvýšila svůj odhad růstu pro rok 2020. Po poledni akcie na pražské burze po přidávaly 2,4 procenta.

Předběžnými výsledky za rok 2018 výrazně překonáváme naše prognózy ve všech důležitých ukazatelích. Vidím v tom znovu jasné potvrzení našeho cíle, být stabilním a spolehlivým partnerem. To platí i pro naši koncentraci na region střední a východní Evropy, kde dnes jako pojišťovací skupina stojíme v čele. Ve většině tohoto regionu vidíme stabilní růst a klesající nezaměstnanost. Trhy, na kterých působíme, rostou v průměru dvojnásobně oproti zemím eurozóny. Chceme dále investovat do tohoto regionu, potřebnou finanční základnu nám poskytuje více než solidní ukazatel solventnosti ve výši 239 procent. Představenstvo na základě velmi dobrého vývoje obchodní činnosti navrhne grémiím za hospodářský rok 2018 opět výrazné zvýšení dividendy z 90 centů na 1 EUR za akcii. Za aktuálních úrokových sazeb to představuje atraktivní dividendový výnos ve výši 4,9 procenta,“ uvedla Elisabeth Stadler, generální ředitelka VIG.

Zdroj: Kurzy.cz, Tisková zpráva VIG

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.