Neděle 11. dubna. Svátek má Izabela.

Vienna Insurance Group rozšiřuje působení na Ukrajině

Společnost TBIH Financial Services Group N.V. s většinovým podílem Wiener Städtische Versicherung AG Vienna Insurance Group, získala 62% podíl na základním mění společnosti Ukrainska Strakhova Grupa.

Podíl byl převzat od propojených společností UkrGasBank. Předpokládá se, že tyto společnosti v příštích pěti letech zbývající podíl TBIH prodají.

VIG vyvíjí své aktivita na Ukrajině už čtyři roky a kromě společnosti Ukrainska Strakhova Grupa patří ke koncernovým společnostem VIG na Ukrajině také neživotní pojišťovny Kniazha a Globus a životní pojišťovna Jupiter. VIG tak má na trhu s povinným ručením druhé místo na Ukrajině a na celkovém ukrajinském pojistném trhu je číslo šest.

Vienna Insurance Group má podíly ve společnostech v Albánii, Bělorusku, Bulharsku, České republice, Gruzii, Chorvatsku, Lichtenštejnsku, Maďarsku, Makedonii, Německu, Polsku, Rumunsku, Rusku, na Slovensku, v Srbsku, Turecku a na Ukrajině. Navíc má pobočky v Itálii a ve Slovinsku. V Rakousku, Česku, na Slovensku, v Rumunsku, Bulharsku, Albánii a Gruzii patří k lídrům trhu. Začátkem února navíc VIG uvedla své akcie na pražskou burzu ve formě duálního listingu.


Zdroj: Tisková zpráva Kooperativa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.