CZK/€ 24.740 -0,75%

CZK/$ 23.825 -0,54%

CZK/£ 29.064 -0,56%

CZK/CHF 23.823 -0,84%

21. 02. 2008

0 komentářů

VFN nabízí SMS platby u lékaře

 


 

VFN se tak pokouší usnadnit svým pacientům situaci tím, že nebudou muset absolvovat osobní návštěvu hotovostní pokladny. „Hotovostní platba na pokladnách není pro pacienty příliš komfortní a pojí se k ní poměrně vysoké transakční náklady. Možnost zaplatit za návštěvu u lékaře pomocí SMS přináší četné výhody jak pacientům, tak i nemocnici, “ řekl MUDr. Jan Bříza, CSc., ředitel Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Podobně, jako je tomu u SMS za využívání MHD, i v tomto případě stačí poslat sms ve tvaru LEKAR VFN na číslo 90 222 30 (pokud jde o třicetikorunovou částku za běžnou návštěvu u lékaře) a pacient obratem obdrží potvrzující zprávu se zaplacenou sumou, kódem lékaře, časem a datumem splatnosti, telefonním číslem a kódem, přes který pak lékař eviduje. Při návštěvě pohotovosti pošle pacient správu na číslo 60 222 90, čímž zaplatí 90 korun. Žádné jiné poplatky již pacient neplatí.

Pokud pacient sms omylem smaže, může zaslat zprávu na číslo 90 222 05, za kterou zaplatí dodatečných 5 korun. Rovněž lze na toto číslo zaslat opravnou sms v případě, že původní sms pacient špatně napsal.

Systém nyní běží v pilotním provozu, po jeho úspěšném zavedení by se však měl rozšířit i do jiných zdravotnických zařízení, případně do jednotlivých ordinací. Seznam poskytovatelů by měl být v budoucnu dostupný na adrese www.smslekar.cz, na níž by měli pacienti najít všechny potřebné údaje.


Systém sms plateb vyvíjí a provozuje společnost Expansion Group a.s. a na jeho zavádění se podílí také T-Mobile Czech Republic a.s.

REKLAMA

Zdroj: Tisková zpráva VFN a T-Mobile Czech Republic

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.