Pondělí 30. listopadu. Svátek má Ondřej.

Veterináři našli v Olomouci špatně označené potraviny

Investice 12.03.2012 | 08:45 0 Komentářů

Obchodní řetězec Ahold tvrdí, že se jedná o chybu dodavatelů

Olomouc – Pracovníci Státní veterinární správy narazili v těchto dnech v olomouckém distribučním centru potravin při namátkové kontrole na chybné označení některých masných výrobků.
Provozovatel skladu, který patří obchodnímu řetězci Ahold, kvůli tomu musí sortiment stáhnout z trhu. „Hrozí mu i pokuta,“ řekl vedoucí odboru veterinární hygieny Státní veterinární správa pro Olomoucký kraj Pavel Moravec. Podle Aholdu, kterému patří obchody Albert, jde o chybu dodavatelů.
Podle veterinářů nesmí na pulty 364 kilogramů rakouské Berger tradiční šunky nejvyšší jakosti, 140 dvěstěgramových salámů Czabai z Maďarska a 3146 kilogramů Mecom Uherské klobásy ze Slovenska.
„Berger tradiční šunka z Rakouska neodpovídala zařazením, nešlo o nejvyšší jakost, ale o výběrovou šunku. U maďarského salámu Czabai bylo místo deklarovaných maximálně 48 procent tuku prokázáno tuku 56,6 procenta. A u této maďarské čabajky i slovenské uherské klobásy byla laboratorním vyšetřením ve Státním veterinárním ústavu Olomouc prokázána přítomnost nedeklarovaného strojně odděleného masa,“ uvedl mluvčí Státní veterinární správy Josef Duben.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.