Středa 02. prosince. Svátek má Blanka.

Venezuelané si budou moci koupit zlaté ingoty, ale dostanou jen certifikát

Investice 29.08.2018 | 10:22 0 Komentářů

Vláda venezuelského prezidenta Nicoláse Maduroa oznámila, že začne obyvatelům prodávat zlaté ingoty. Venezuelanům by tyto zlaté kousky měly sloužit jako prostředek k ochraně úspor před enormní inflací, která Venezuelu trápí.

Problém je, že lidé přímo drahý kov nedostanou, jen certifikát o jeho vlastnictví. „Našli jsme recept na pokrok směrem k socialismu, rovnosti a rozvoji národních produkčních možností,“ citovala Madurův televizní projev agentura Bloomberg. K místním obyvatelům venezuelský prezident promluvil přímo z národní mincovny a oznámil jim záměr své vlády prodávat obyvatelům zlato.

Jsem připraven. Mám několik tisíc kousků zlata, aby si v něm lidé mohli spořit,“ tlumočil Madurova slova deník The Times. Jenže prezident následně upřesnil, že zájemci místo drahého kovu obdrží vlastnické certifikáty které budou zlatem kryté.

Země se zmítá v ekonomické krizi už od roku 2014. Nabízené kousky drahého kovu budou o hmotnosti 1,5 gramu nebo 2,5 gramu a jejich prodej začne 11. září. Drobné zlaté ingoty o velikosti nehtu mají pomoct ochránit úspory před enormní inflací, která by podle Mezinárodního měnového fondu mohla koncem roku překročit milion procent.

Zdroj: iDnes.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.