Středa 12. května. Svátek má Pankrác.

Velká firma zvelebila vesnici. Ta se teď bojí konce

Investice 15.05.2009 | 08:33 0 Komentářů

Společnost Celestica přinesla Ráječku prosperitu, teď má ale vážné problémy

Ráječko – Neuspořádaně se rozbíhající ulice úhledných patrových domků představují průřez stavební historií dvacátého století. Tím se Ráječko, jehož klid ruší jen provoz na hlavní silnici spojující dřív okresní město Blansko s Rájcem-Jestřebím, od ostatních tisícihlavých obcí nijak neliší.
Ale jen málokterá obec s 1 200 obyvateli má hned dvě hřiště, čerstvě opravenou budovu základní školy a školky a sportovní halu. Málokterá ves této velikosti však má za souseda továrnu, která v období největšího rozkvětu zaměstnávala bezmála dvojnásobek celkové populace Ráječka.
Elektrovýroba je dobrý soused
Dvě tovární haly společnosti Celestica se v Ráječku rozhodně nedají minout. A to se nevyznačují dýmajícími komíny, hromadami materiálu ani rachotem. Zato spořádaně lemují hlavní silnici na začátku obce při příjezdu od Rájce-Jestřebí.
„Elektrovýroba je klidná. Nevylučujeme žádné zplodiny, nejsme hluční. Nemyslím si, že bychom někomu vadili. Naše společnost se snaží být dobrým sousedem i v celosvětovém měřítku,“ konstatuje jednatelka společnosti Celestica Vlaďka Kozáková.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.