Neděle 01. srpna. Svátek má Oskar.

Velká čínská banka chce do Česka, jednala s náměstkem Babiše

Investice 17.03.2015 | 09:45 0 Komentářů

China Construction Bank plánuje nabízet své služby českým klientům.

Velká čínská banka chce do Česka, jednala s náměstkem Babiše

Praha – Jedna z největších čínských bank China Construction Bank (CCB) má v blízké době zájem o vstup na český trh a otevření pobočky banky v Praze. ČTK to řekli zástupci ministerstva financí.

„Podle představitelů CCB poskytne otevření pobočky prostor pro zintenzivnění vzájemné obchodní spolupráce mezi ČR a Čínou, přilákání čínských investic do ČR a podporu českých exportérů v Číně,“ uvedlo ministerstvo financí.

Banka plánuje nabízet své služby českým klientům, financovat velké infrastrukturní projekty i provádět operace v juanech. V Číně nabízí služby spotřebitelům i firmám.

S představiteli banky se v pondělí setkal náměstek ministra financí Martin Pros. Ten přislíbil bance potřebnou asistenci, poskytl informace o formálních požadavcích a předal kontakty na Českou národní banku.

CCB je druhou velkou čínskou bankou, která projevila zájem o vstup na český trh, otevření pobočky v Praze v současnosti chystá Bank of China. Obě banky mají svá zastoupení v Evropské unii a na český trh plánují vstoupit v souvislosti s pronikáním na trhy střední a východní Evropy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.