Sobota 31. července. Svátek má Ignác.

Veletrhy Brno čelí protestům zaměstnanců, mění vedení

Investice 31.08.2009 | 17:21 0 Komentářů

Výstavnický gigant z Brna změnil náhle vedení. Letos jej čeká ztráta 100 milionů.

Brno – Dva týdny před klíčovou událostí veletržní sezony zásadní obměna vedení společnosti. Navíc musí Veletrhy Brno kromě důsledků hospodářské krize nyní bojovat i s vlnou odporu uvnitř společnosti. Ta se zvedla poté, co minulý týden nečekaně rezignoval generální ředitel Jiří Škrla.
V čele společnosti stál deset let, pracoval v ní však déle než čtvrtstoletí. A nyní ji ze dne na den opustil dva týdny před Mezinárodním strojírenským veletrhem, který všichni označují za vlajkovou loď brněnského výstavnictví.

„Určitě existuje vhodnější období pro takovouto změnu. Pan Škrla mi ve čtvrtek telefonoval s tím, že se mnou potřebuje nutně mluvit. Po našem jednání jsme dospěli k takovému výsledku, že Jiří Škrla opustí jak pozici generálního ředitele, tak své místo v představenstvu společnosti. Zároveň jsme podepsali dohodu o mlčenlivosti a dohodli se, že pan Škrla bude představenstvu k dispozici jako poradce. Souhlasil i s tím, že dá k dispozici i své kontakty,“ sdělil dnes novinářům předseda představenstva Veletrhů Brno Herbert Vogt.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.