Pondělí 30. listopadu. Svátek má Ondřej.

Ve Vrchlabí vyrábějí Škodu Roomster ve třech směnách

Investice 26.01.2011 | 11:17 0 Komentářů

Roomster se ve Vrchlabí bude určitě vyrábět následující dva roky

Vrchlabí – Již ve třísměnném provozu se v závodě Škoda-auto ve Vrchlabí vyrábí model roomster. Jeho produkce sem byla z Kvasin přesunuta poté, co definitině skončil život octavie první generace. Ta se v posledních letech prodávala pod označením octavia tour.

Díky přesunutí výroby roomsterů byla ve Vrchlabí zachována pracovní místa. Nějakou dobu se nevědělo, zda se závod nebude muset úplně uzavřít. Minulé vedení Škodovky totiž počítalo s tím, že se zde budou montovat nejnovější modely koncernu Volkswagen, které jsou zatím známy pod označením. New small family. Jenže tuto zakázku a s ním i potřebné investice do modernizace a rozšíření továrny zíkala bratislavská filiálka Volkswagenu.
„Výrobní kapacity společnosti Škoda v České republice jsou základem úspěchu naší značky. V minulých letech jsme kapacitu stále zvyšovali. I v budoucnu se bude Škoda spoléhat na domácí produkci,“ řekl předseda představenstva společnosti Škoda Auto Winfried Vahland. „S výrobou modelu Škoda Roomster jsme i pro závod ve Vrchlabí našli perspektivní budoucnost,“ řekl Vahland.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.