Pondělí 01. března. Svátek má Bedřich.

Ve Středočeském kraji startuje projekt finančního vzdělávání dětí

Na základních školách ve Středočeském kraji startuje projekt finančního vzdělávání s názvem Rozumíme penězům.

Projekt bude fungovat jako cyklus jednodenních seminářů, jejichž cílem je seznámit s problematikou finančního vzdělávání pedagogické sbory zapojených škol. Do projektu jsou zapojeny  ZŠ v Dobřichovicíh Pečkách, Vrchotových Janovicích, Kutné Hoře, Voticích, Rožďalovicích, Buštěhradě, Kralupech n. Vltavou, Lánech a na dvou ZŠ v Kladně.

Cílem projektu Rozumíme penězům je zvýšit úroveň finančního vzdělání školáků prostřednictvím specializované výuky. Jeho realizátorem je občanské sdružení AISIS, odborným garantem a jedním z myšlenkových autorů je GE Money Bank.

„Na úvodní jednodenní semináře naváže vzdělávání vybraných učitelů – budoucích odborníků na finanční vzdělávání. Ti během tohoto a příštího školního roku absolvují celkem pět dvoudenních seminářů,“ říká Martin Ježek, finanční ředitel občanského sdružení AISIS a manažer projektu Rozumíme penězům.

Pro realizaci projektu na základních školách ve Středočeském kraji získalo občanské sdružení AISIS dotaci ve výši 5 milionů korun. Dalších 6 milionů získalo sdružení na realizaci projektu v Plzeňském kraji, kde bude cyklus seminářů pokračovat koncem tohoto a začátkem příštího školního roku na dvanácti školách.

Zdroj: Tisková zpráva GE Money Bank

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.