Středa 04. srpna. Svátek má Dominik.

Ve Škodovce sílí optimismus. Díky 1. čtvrtletí

Investice 29.04.2010 | 13:37 0 Komentářů

Číňané kupují dvakrát více Škodovek než vloni

Mladá Boleslav – Už poměrně silně optimisticky zní hlasy z mladoboleslavské automobilky ohledně prognózy výsledků na letošní rok. Důvody k optimismu dávají i dnes zveřejněné ekonomické výsledky za první čtvrtletí.
Největší český výrobce automobilů zaznamenal v prvním čtvrtletí výrazný nárůst prodeje i zisku. Škoda Auto dodala zákazníkům 178,9 tis. vozů, což je o 25% více než ve srovnatelném období loňského roku. Provozní výsledek činil 2,6 mld. Kč, což více než dvojnásobné zlepšení oproti minulému roku. ještě výraznější je zlepšení zisku. Ten před zdaněním dosáhl téměř dvou a půl miliardy, zatímco vloni to bylo jen 300 milionů Kč.
„Na prodejních výsledcích je znát, že se trhy západní Evropy vzpamatovávají z ekonomické recese. Výjimkou je Německo, kde proti loňsku došlo v prvním čtvrtletí k poklesu automobilového trhu téměř o čtvrtinu. Pokud jde o dodávky zákazníkům, profitujeme z vývoje Číny, trhu, který se dynamicky rozvíjí,“ uvedl Reinhard Fleger, člen představenstva Škoda Auto odpovědný za oblast prodeje a marketingu.
Nárůst prodejů očekávají po celý zbytek roku
Potěšitelné jsou podle něho i  prodeje v České republice. Podíl na domácím trhu tak dosáhl 33,5 %,“ řekl  Fleger a dodal: „Navzdory nadále panující nejistotě na světových trzích očekáváme i pro zbytek roku nárůst počtu dodávek oproti roku 2009,“ dodal.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.