Úterý 01. prosince. Svátek má Iva.

Vaše příběhy: Exekuce majetku, o níž jste neměli tušení

Investice 04.11.2010 | 06:16 0 Komentářů

Soudy a úřady nedokázaly najít osoby s neznámým pobytem

Brno – Devět, deset a dvanáct let. Až tak dlouhou dobu trvalo než se lidé dozvěděli o tom, že jim za nezaplacené pokuty z minulosti hrozí exekuce, zabavení bytu nebo srážky z platu.
A ve čtyřech případech lidí, kteří se ozvali deníku Aktuálně.cz poté, co popsal rozhodnutí Ústavního soudu ohledně hledání těch, kteří mají splácet pokuty a dluhy z minulosti, se z dluhů za desítky či stovky korun staly několika tisícové částky.
Příběhy lidí (jejiž totožnost deník Aktuálně.cz zná) dokazují, že stát se osobou s neznámým pobytem (tedy tím, kterým úřady nebo soudy nemohou doručit svoje rozhodnutí) není až tak ojedinělé.
Nehledali, nenašli
Příběh první: Paní Eva měla před lety dostat pokutu za jízdu tramvají. Soud v roce 2000 rozhodl, že má pokutu zaplatit, žena ale žádné rozhodnutí nedostala. „Soud vydal verdikt v době, kdy už jsem v Brně rok nebydlela, nikdo si to ale neověřil v centrální registru obyvatel. Teprve letos mi byl doručen rozsudek až poté, co na mě kvůli 30 tisícím byla nařízena exekuce,“ popsala svůj příběh žena.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.