CZK/€ 24.700 +0,12%

CZK/$ 23.043 -0,10%

CZK/£ 29.102 +0,34%

CZK/CHF 24.087 +0,40%

16. 12. 2019

0 komentářů

Vánoce jsou za dveřmi. Obchodníci mají žně

 

Třetí adventní víkend přinesl jako obvykle obchodníkům nejen týdenní nárůsty, ale i ty meziroční. Některé případy hlásí i nárůst tržeb o desítky procent. 

Mall, Alza, CZC, Ikea i Globus. Lidé si po výplatním termínu nevybírají kde nakupují a kupují všude a všechno.

V Ikea byly tradičně nejnakupovanějším artiklem svíčky, stolní servisy nebo zapékací mísy. „Během tohoto týdne jsme v českých obchodních domech IKEA přivítali více než 183.000 návštěvníků. Proti předchozímu adventnímu týdnu vzrostly celkové tržby o devět procent,“ uvedla manažerka prodeje Elen Kliamenakiová.

Pozadu nezůstaly ani hračky v podobě interaktivních panenek a plyšáků, autodráh a stavebnic Lego a Duplo. Díky přechodu na DVB-T2 zaznamenali obchodníci i nárůst až o stovky procent v prodejích televizorů.
Zdroj : Ceskenoviny.cz

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Maximální výše důchodu od června

I po zvýšení důchodu od června je maximální částka starobního důchodu nepřímo zastropována výpočtovou formulí. Kdo dosáhne od června na maximální důchod? Jak ovlivňuje doba pojištění výši maximálního starobního důchodu?

Text: Petr Gola

Foto: Shutterstock

26. 05. 2022

Už je tady zase! Zlatý rubl

Je to horší než rozzuřené jo-jo, je to horší než nejhorší hity osmdesátých let a dokonce je to horší než bumerang. Pověst o zlatém rublu je zpět. Znovu uráží dobrý vkus posluchačů, tahá uši ekonomů a vyvolává nadšení fandů.

Text: Luboš Smrčka

Foto: Shutterstock

16. 05. 2022

Phil Laut: Peníze jsou moji přátelé

Recept, aby peníze nikdy nedošly, je jednoduchý. Fungovat má tak, že člověk si může ze svého účtu vybrat vždy třeba dvoutisícovku. Pak ji nosit v kapse a kdykoliv ji utratit, pokud je splněn předpoklad, že na účtu v bance bude okamžitě čekat k vyzvednutí dvoutisícovka […]

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

28. 04. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.