Neděle 01. srpna. Svátek má Oskar.

Valná hromada USF ČR potvrdila kontinuitu nastoupené cesty

Valná hromada Unie společností finančního zprostředkování a poradenství (USF ČR) zvolila členy představenstva a kontrolní komise pro další funkční období a rovněž schválila změny stanov odpovídající koncepci dlouhodobě připravované organizační změny. (Tisková zpráva USF ČR)

Valná hromada Unie společností finančního zprostředkování a poradenství (USF ČR) dne 27.3.2008 zvolila členy představenstva a kontrolní komise pro další funkční období a rovněž schválila změny stanov odpovídající koncepci dlouhodobě připravované organizační změny. Volba členů představenstva zcela potvrdila správnost aktuálního směřování Unie a celkové strategie realizované v uplynulých dvou letech k dosažení stanovených cílů – všichni dosavadní členové představenstva byli ve své funkci jednomyslně potvrzeni a budou pokračovat v jejím výkonu i v následujících dvou letech.

Jmenovitě se jedná o tyto zástupce členských společností:

– Ing. Igor Bielik (MONECO, spol. s.r.o.)
– Ing. Michal Pyšík (AWD Česká republika, s.r.o.)
– Mgr. Bohdan Žáček – Ing. Michal Bauer (F E D S s.r.o.)
– Zdeněk Čihák (1. Vzájemná poradenská, a.s.)

Představenstvo bylo dále rozšířeno o dva nové členy:
– Ing. Marka Janštu (KZ FINANCE, spol. s.r.o.)
– Ing. Jiřího Šindeláře

Ing. Marek Janšta, ředitel a jednatel společnosti KZ FINANCE, spol. s.r.o., své zvolení do představenstva USF komentuje následovně: „Zvolení do představenstva chápu jako ocenění mé dosavadní práce v Radě i pracovních komisích Unie i jako závazek pro pokračování svých aktivit na půdě Unie. I v představenstvu bych rád působil především v oblasti legislativy investic a investičního zprostředkování, protože je to oblast, která mě dlouhodobě zajímá.“ Ing. Jiří Šindelář, dosavadní sekretář USF, dodává: „Členství v představenstvu pro příští funkční období je pro mne osobně velkou ctí a výrazným oceněním mé dosavadní práce pro USF. Ve své nové funkci bude mou přirozenou doménou oblast interní organizace USF, komunikace s partnery a rovněž koncepce a koordinace propagačních aktivit v souladu s vedením komise pro média a marketing Unie.“


Obsazení kontrolní komise, tedy dozorčího orgánu Unie, charakterizuje rovněž výrazná kontinuita s dosavadní činností. Jejími členy budou: Milan Růžička (INTERLIFE s.r.o.), Ing. Pavel Matoušek (Broker Consulting, a.s.), Ing. Oldřich Chmelík (AWD Česká republika, s.r.o.) a nově též Miroslav Nevěděl (M.S.QUATRO, s.r.o.) a Václav Pipek (Olymp 2002, a.s.).

Cílem organizačních změn je především další zefektivnění komunikačních a rozhodovacích procesů směřující k podstatnému zvýšení akceschopnosti Unie. Ing. Igor Bielik za představenstvo USF pak shrnuje její podstatu takto: „Schválená změna je součástí širší transformace USF a zahrnuje komplex dílčích změn jak v organizační, tak v normativní oblasti, včetně posílení kontrolní funkce – tedy zvýšení počtu členů představenstva a zejména kontrolní komise. Jejich zásadním kritériem přitom je zachování základních principů a hodnot USF: demokratičnosti rozhodování a komunikační otevřenosti. Oba tyto principy jsou navrženými změnami dále posíleny o čemž svědčí i hlasování, které jednomyslně podpořilo předložené návrhy.“


Valná hromada dále schválila nové priority pro činnost USF v následujícím roce spočívající zejména ve výrazné extenzi mediálních, odborných a připomínkových aktivit směrem k tržnímu prostředí i regulatorním orgánům finančního trhu. Rozvoj v těchto oblastech reflektují i schválené rozpočtové priority Unie pro rok 2008 a navržený způsob užití kumulovaného přebytku hospodaření.

Závěrem je možno konstatovat, že všichni účastníci VH USF jednoznačně deklarovali výraznou spokojenost s dosavadním fungováním Unie a zejména s výsledky, kterých se podařilo ve druhém roce její existence dosáhnout.

2 komentáře: “Valná hromada USF ČR potvrdila kontinuitu nastoupené cesty”

 1. insider napsal:

  „Volba členů představenstva zcela potvrdila správnost aktuálního směřování Unie a celkové strategie realizované v uplynulých dvou letech k dosažení stanovených cílů“

  Tento blabol z oficialni tiskove zpravy zcela potvrzuje spravnost aktualniho nazoru trhu:

  USF vznikla jako Hrubeho a Pysikuv „vzdoroAFIZ“. Za dva roky (na rozdil od AFIZ) neprinesla ceskemu financnimu poradenstvi vubec nic noveho. Potvrzeni stavajiciho predstavenstva ukazuje, ze se tato zbytecna asociace nezmeni a brzy zahyne.

  Pane sefredaktore, prosim o anketu: Prezije USF rok 2010? Vsadil bych si, ze ne.

  • BySider napsal:

   Pane Vnitřňáku, jste v pořádku? Co vám je? USF jistě přežije nejen rok 2010:)Z čeho pramení vaše „správnost názoru trhu?“ Z nedostatku soudnosti, nadbytku demagogie nebo obého? Nicméně díky za příjemné rozptýlení v tomto deštivém dni:-D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.