Středa 25. listopadu. Svátek má Kateřina.

Valná hromada ČSA: Zámečník dá přednost pražské ZOO

Investice 17.11.2009 | 19:21 0 Komentářů

Valná hromada projedná záchranný plán ČSA.

Praha – Na mimořádné valné hromadě Českých aerolinií, která bude ve středu jednat o záchraně letecké společnosti, rezignuje šéf dozorčí rady ČSA Miroslav Zámečník. Účastní se totiž výběrového řízení na místo nového šéfa pražské Zoo a tomuto místu dává přednost.
Vedení ČSA se početně zmenší. Členů představenstva bude z devíti pět, stejně se má snížit i počet členů vrcholového managementu.
Akcionáři by mohli rozhodovat také o kapitalizaci dluhu vůči státnímu podniku v likvidaci Osinek, jehož výše je 2,5 miliardy korun, píše ČTK. Stát jako většinový majitel by tak dluh vyměnil za navýšení svého podílu ve firmě. Stát má nyní v ČSA zhruba 92 procent a při navýšení základního kapitálu by se tak „rozředily“ podíly ostatních vlastníků, tedy České pojišťovny a města Prahy.
Kdo nastoupí na Zámečníkovo místo, není zatím jasné.  „Nechci, aby se říkalo, že si nechávám ČSA do zálohy, kdyby mi zoo nevyšla. Chci ukázat, že to se zoo myslím vážně,“ vysvětlil svoje rozhodnutí Zámečník. Výsledek výběrového řízení by měl být znám do konce listopadu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.