Čtvrtek 29. října. Svátek má Silvie.

Valná hromada ČEZu skončila odchodem minoritních akcionářů

Investice 30.11.2018 | 14:19 0 Komentářů

Minoritní akcionáři ČEZ sdružení kolem ekonoma a poradce investiční skupiny J&T Michala Šnobra podali na dnešní valné hromadě společnosti, která se konala na jejich žádost, protest proti programu jednání. Z valné hromady následně odešli a obrátili se na soud.

Jako kvalifikovaní akcionáři se obrátili na soud, aby je pověřil svolat valnou hromadu v rozsahu, v jakém požadovali. „Program valné hromady byl změněn do té míry, že v podstatě kromě návrhu na odvolání a volbu členů dozorčí rady není na této valné hromadě o čem jednat,“ řekl při odchodu z jednání ČTK a Hospodářským novinám Michal Šnobr, který je kritikem současného vedení ČEZu.

Michal Šnobr zároveň vyzval generálního ředitele společnosti ČEZ Daniela Beneše, aby odvolal své vyjádření, že je dnešní valná hromada nadbytečná. V případě, že to neudělá, vyzve dozorčí radu, aby je přezkoumala jeho kompetentnost ve vedení společnosti.

Na programu jednání dnešní valné hromady byla mimo jiné strategie firmy či opční program, u kterých minoritní akcionáři navrhují změnu stanov společnosti.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.