Středa 28. října. Je Státní Svátek

V Ženevě se bude dražit diamant s odhadní cenou 1,2 miliardy korun

Investice 13.11.2018 | 17:36 0 Komentářů

Dnes večer se budou zraky nadšenců do diamantů upírat k Ženevě. Na programu je totiž dražba skvostu s názvem Pink Legacy. Nejvyšší cena tohoto nádherného diamantu je odborníky odhadována na 50 milionů dolarů, tedy 1,2 miliardy korun.

Jestliže se najde pohádkově bohatý zájemce, pravděpodobně podle expertů za diamantový klenot zaplatí od 30 do 50 milionů dolarů, tedy od 692 milionů do 1,2 miliardy korun.

Nový majitel pak bude vlastnit největší diamant kategorie fancy vivid, jaký kdy aukční síň Christie’s v dražbě nabídla. V této skupině jsou diamanty s nejvyšší možnou koncentraci dané barvy. Růžový šperk Pink Legacy má skoro 19 karátů.

Diamant však není ani nejdražší ani největší. Největší růžový diamant, který spadá do stejné kategorie, je s 59,6 karáty Pink Star, který se v dubnu roku 2017 vydražil v síni Sotheby’s za rekordní sumu 71,2 milion dolarů (nyní 1,6 miliardy korun).

Růžové diamanty patří do skupiny velmi vzácných přírodně barevných diamantů. Jen jeden z 10tisíc vytěžených diamantů je barevný. Růžové jsou velmi oblíbené pro svoji extravagantní barvu i extrémní vzácnost. V dubnu 2017 se stal růžový diamant Pink Star nejdražším vydraženým drahokamem na světě. Kupující za něj zaplatil v přepočtu 1,8 miliardy korun,“ uvádí Alojz Ryšavý, klenotník a majitel největšího českého klenotnictví ALO diamonds, který obchoduje s diamanty na světových burzách již více jak 20 let.

K aktuální poptávce dodává: „Investiční šperky se v Česku nyní těší nebývalému zájmu, především díky nedobrým výnosům tradičních investičních nástrojů. Na základě vysoké poptávky po našich investičních špercích zařazujeme do své nabídky klenoty s růžovými, modrými, zelenými i žlutými přírodními diamanty. K získání těchto diamantů na světových trzích je nutné se v oboru pohybovat řadu let a mít nadstandardní kontakty.

Zdroj: iDNES.cz, Tisková zpráva ALO diamonds

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.