Sobota 18. září. Svátek má Kryštof.

V USA zažívá nástupu elektromobilů

Investice 21.06.2016 | 14:35 1 Komentář

Analytici předpovídají do roku 2035 masivní nárůst elektromobilů. Předpokládá se, že 35 procent veškerých vozů budou tvořit auta na elektrický pohon a spotřeba benzínu klesne o pětinu.

Tento trh bude převážně záviset na schopnosti automobilek přivést na trh vozy s delším dojezdem a nižší cenou. Prestižní automobilka Tesla chystá na příští rok svůj vlajkový vůz Model 3 s cenou 35 tisíc dolarů (840 tisíc korun). „Tento vůz má potenciál zásadně změnit trh ve prospěch elektroaut, která časem na amerických silnicích zevšední,“ tvrdí hlavní autor studie Prajit Ghosh. 

Firma Wood Mackenzie vedle radikální prognózy předkládá ještě mnohem skromnější a podle jejího vyjádření reálnější scénář počítající v roce 2035 na americkém trhu s desetiprocentním podílem elektroaut. Tím by se spotřeba pohonných hmot ve srovnání se současností pravděpodobně snížila jenom o pět procent.

Američané si nyní užívají levného benzinu, jehož cena proti loňskému červnu klesla o 0,40−0,45 dolaru za galon (3,8 litru). V únoru podle ministerstva dopravy najezdili přes pět bilionů kilometrů, což je nejvyšší měsíční ukazatel v historii. Motoristé v USA nyní za galon benzinu v průměru platí 2,40 dolaru. Litr jim tak v přepočtu vychází zhruba na 15 korun českých.

Zdroj: Ihned.cz

Jeden komentář: “V USA zažívá nástupu elektromobilů”

  1. lupus napsal:

    Na boom elektromobilů se těším, ale pořád je to hudba pro bohaté. Sice se už nějaký začínají objevovat po bazarech, ale pořád se to nevyplatí, takže radši budu ještě pár let znečišťovt ovzduší ojetým Pasatem nebo Golfem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.