Pondělí 27. září. Svátek má Jonáš.

V srpnu dojde k navýšení státem vyplácených důchodů

Penze Luboš Svačina 21.07.2008 | 11:12 1 Komentář

S platností od srpna 2008 dojde ke zvýšení všech důchodů vyplácených z českého důchodového systému. Základní výměra vypláceného důchodu se zvýší o 470 Kč.

 

Základní výměra vypláceného důchodu, jednotná pro všechny důchody, se od srpnové důchodové splátky zvýší o 470 Kč. Místo 1 700 Kč tak nově bude činit 2 170 Kč měsíčně.  

Mimořádné navýšení důchodů by mělo podle Ministerstva práce a sociálních věcí alespoň částečně kompenzovat letošní nárůst spotřebitelských cen. O navýšení bylo rozhodnuto již na konci února. Novelu zákona umožňující navýšení důchodů podepsal prezident republiky v polovině května.   

O zvýšení důchodu není třeba žádat. Úpravu provede ČSSZ, stejně jako na začátku roku, automaticky. Lidé, kterým důchod vyplácí v hotovosti Česká pošta, dostanou oznámení současně s výplatou důchodů za srpen 2008. Pokud se jedná o bezhotovostní výplatu důchodu na účet klienta, tito lidé dostanou oznámení poštou jako běžnou listovní zásilku.

Zdroj:
Tisková zpráva České správy sociálního zabezpečení

Jeden komentář: “V srpnu dojde k navýšení státem vyplácených důchodů”

  1. alpada napsal:

    Zvýšení důchodu u klientů domova seniorů /dříve domova důchodců/ je v podstatě ve výši 70Kč za měsíc.Tedy jena návštěva u lékaře plus jeden recept s jednou položkou.V případě,že se dotyčný občan rozhodne pro návštěvu pohotovosti pak je v mínuse a v případě,že použje ke svému dopravení MHD např.potom je v mínusu i při klasické návštěvě.Asi je zbytečné zde konstatovat,že vzrůst cen potravin a dalších komodit zde značně přesahuje jakési výhody.V neposlední řadě je s podivem /alespoň pro žadového občana/,že k navýšení dochází až v srpnu když po celých 7 měsíců jdou ceny vzhůru a tento fakt není kompenzován žádným způsobem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.