Pondělí 27. září. Svátek má Jonáš.

V sobotu oslavíme Den daňové svobody

Na 7. června vychází letošní Den daňové svobody, kdy zaměstnanci přestávají pracovat na stát. Oproti loňskému roku tento svátek oslavíme o tři dny dříve, nicméně stále o měsíc později než naši sousedé na Slovensku.

Podle výpočtů Liberálního institutu právě na sobotu 7. června připadá tzv. Den daňové svobody. V tento den přestanou zaměstnanci v České republice pracovat na stát a zbývající část roku tak budou pracovat již jen na sebe. V porovnání s loňským rokem letošní datum znamená určité zlepšení. Lidé letos na stát pracují o 3 dny méně a pokud bychom započetli i vliv přestupného roku, je to dokonce i o 4 dny méně.

Stále je však Česká republika zemí s vyšší úrovní daňového zatížení. Například na Slovensku oslavili Den daňové svobody již 11. května, což je ještě o sedm dní dříve, než ve Spojených státech. Nejlépe jsou na tom Jihokorejci, kteří na stát přestali pracovat již 28. dubna.


Liberální institut k tomuto významnému dni připravil happening, který proběhne ve zmíněnu sobotu 7. června 2008 od 11.00 do 12.00 hodin na Jungmannově náměstí v Praze.

Zdroj:
Liberální institut

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.