Pátek 04. prosince. Svátek má Barbora.

V rozpočtu přibylo přes sto miliard výdajů i příjmů

Investice 01.09.2010 | 12:52 0 Komentářů

Do příjmů se budou započítávat i peníze z EU

Praha – O přibližně deset procent vyšší příjmy i výdaje zapracovalo do návrhu státního rozpočtu na příští rok ministerstvo financí. Na obou stranách se částka navýšila o 127,7 miliardy korun. Schodek tak zůstává stejný ve výši 135 miliard korun.
Stát by tedy měl v příštím roce utratit 1179,8 miliardy korun a vybrat 1044,8 miliardy korun. Návrh, který ministrestvo financí předložilo vládě,  je dostupný na vládních webových stránkách.
Do rozpočtu se započítají příjmy z EU a dalších evropských zdrojů v objemu téměř 101 miliard korun. Všechny takto získané peníze se také dostaly do kolonky výdaje. Dalších 17,1 miliardy korun mají přinést přímé platby, 2,1 miliardy má přinést prodej zbytečného majetku. Ministerstvo rovněž zvýšilo odhadované daňové příjmy o 7,4 miliardy korun.
Na straně výdajů se zvýší například peníze na odstraňování povodňových škod. Ministerstvo zemědělství dostane o 2,5 miliardy víc na spolufinancování Programu rozvoje venkova, 1,1 miliardy dostane přidáno i ministerstvo spravedlnosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.