CZK/€ 23.680 +0,08%

CZK/$ 22.037 +1,31%

CZK/£ 26.918 +0,71%

CZK/CHF 23.982 +1,03%

08. 11. 2021

0 komentářů

V říjnu Češi zobchodovali kryptoměny za víc než 200 milionů Kč

 

Češi v říjnu zobchodovali kryptoměny v objemu zhruba 200 milionů Kč, což je dvojnásobek loňského objemu v tom období. Celkově již Češi letos nakoupili kryptoměny za zhruba 4,2 miliardy korun. Znamená to meziroční zvýšení obchodů o 90 procent, řekl zakladatel české společnosti Bit.plus Martin Stránský.

Loading 

Dominantní měnou zůstává bitcoin, na který připadá více než polovina obchodů. Jeho kurz se za poslední rok zvýšil o 330 procent na současných více než 61 000 dolarů.

Bitcoin v říjnu dosáhl nového historického maxima, když se obchodoval kolem 66 000 dolarů. Překonal tak dosavadní maximum z letošního dubna, kdy překonal 63 000 dolarů.

Naopak na začátku roku a v druhé polovině července byl jeho kurz jen okolo 30 000 dolarů. Ethereum za rok vyrostlo o více než 1000 procent na 4500 dolarů.

„Bitcoin táhlo v říjnu k novému rekordu především spuštění fondu společnosti ProShares, což usnadnilo investice do této kryptoměny. Zároveň se zvýšila jeho legitimita u velkých investorů v USA,“ uvedl Martin Stránský.

REKLAMA

Pro konec roku očekává Stránský pozvolný nárůst obchodů. Ten by mohlo podpořit i to, že Bit.plus jako první obchodník s kryptoměnami v Česku začal pro registraci uživatelů používat bankovní identitu. Možné je podle něj posunutí i historického maxima bitcoinu k 70 000 dolarů nebo i výše.

 

 

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Mít či nemít „penzijko”? A pokud ano, tak to „staré“, nebo to „nové“?

Stále častěji se v mediálním prostoru objevují zprávy o nutnosti důchodové reformy. Nevíme, kdy přijde, ale nutnost změny penzijního systému je zřejmá. Selským rozumem pak můžeme dojít k závěru, že změna, která bude mít efekt na důchodový systém, musí řešit buďto prodloužení věku odchodu do důchodu nebo […]

Text: Redakce

Foto: Fincentrum & Swiss Life Select

24. 03. 2023

Analýza: Která ze světových platebních společností má zářivější budoucnost?

Často si člověk při vytváření akciové analýzy pokládá řečnickou otázku, zda je existence dané společnosti pro naši populaci podstatná a klíčová. Takového dojmu často nabudeme u firem, které se zabývají výrobou elektřiny, těžbou ropy či například vývojem léků. Může to znít překvapivě, ale své místo v této […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

23. 03. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *