Úterý 22. června. Svátek má Pavla.

V pololetí České spořitelně vzrostl zisk o 10,5 procenta

Banky 31.07.2019 | 10:13 0 Komentářů

Tuzemské největší bance, České spořitelně, v pololetí vzrostl meziročně konsolidovaný čistý zisk o 10,5 procenta na 8,7 miliardy korun. Banka to uvedla ve své tiskové zprávě.

Provozní zisk banky stoupl ještě výrazněji, a to o 19,5 procenta na 11,3 miliardy korun. Podle banky tkví hlavní důvod takového nárůstu provozního zisku v čistém úrokovém výnosu v souvislosti s rostoucími úvěrovými obchody a nárůstem úrokových sazeb.

Ve výborných výsledcích České spořitelny se odráží stále silná domácí ekonomika a rostoucí spotřeba domácností. Díky důvěře našich klientů jsme meziročně dosáhli více než 10% nárůst čistého zisku a provozní zisk vzrostl téměř o 20 %. Ve firemním úvěrování jsme potvrdili pozici lídra trhu a jsme jedničkou také na trhu podílových fondů. Kromě výborných finančních a obchodních výsledků máme také radost ze stále se zvyšujícího počtu spokojených klientů, kteří by naši banku dále doporučili (ukazatel NPS),“ uvedl předseda představenstva České spořitelny Tomáš Salomon.

Česká spořitelna po sedmi letech poklesu čistého výnosu z poplatků a provizí zaznamenala obrat. V 1. pololetí 2019 se čistý výnos z poplatků a provizí zvýšil meziročně o 3,8 % na 4,5 mld. Kč.

Erste hlásí zisk 732 milionů eur

S naším čistým ziskem za první polovinu letošního roku ve výši 732 milionu eur jsme velice spokojeni. Jde o silný výsledek. Výsledek je takový zejména proto, že je podložen silnými klíčovými ukazateli, od provozních výnosů a provozních nákladů přes náklady na rizika po kapitál a likviditu. Samozřejmě je vždy co zlepšovat, pokud jde o klíčové výkonnostní ukazatele, ale jdeme správným směrem,“ říká Andreas Treichl, předseda představenstva Erste Group Bank AG.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.