Neděle 13. června. Svátek má Antonín.

V Minsku vyhrály sázkové kanceláře. Půlmiliarda padla

Investice 26.05.2014 | 16:27 0 Komentářů

Výhry outsiderů pomohly sázkovým kancelářím. 810 tisíc korun získal tipér, který ve čtvrtfinále vsadil 225 tisíc korun na výhru Švédska proti Bělorusku a Česka nad USA.

V Minsku vyhrály sázkové kanceláře. Půlmiliarda padla

Praha – Češi na zápasy hokejového mistrovství světa prosázeli zhruba 600 milionů korun. Dvě největší sázkové kanceláře Tipsport a Fortuna evidují sázky za celkem 535 milionů korun, dalších 70 milionů prosázeli lidé u Chance. Překvapivé výsledky mistrovství nahrály bookmakerům, kteří byli úspěšnější než sázkaři, vyplývá z vyjádření sázkových kanceláří pro ČTK.

„Hokejový šampionát naplnil předpoklady, když lidé u Tipsportu prosázeli kolem 280 milionů korun. Jasně nejsázenějším zápasem bylo derby Česko–Slovensko, na který jsme přijali sázky přes deset milionů korun,“ uvedl mluvčí Tisportu Jiří Hadrava.

Také u Fortuny jsou s objemem sázek spokojení. „Mistrovství světa nakonec potvrdilo naše očekávání a díky boji českého týmu o medaile ho i mírně překonalo. Celkem se objem přijatých sázek v ČR vyšplhal na hranici zhruba 255 milionů korun, čímž se letošní šampionát stal rekordní,“ poznamenal mluvčí Fortuny Petr Šrain.

U sázkové kanceláře Chance sázky na hokejový šampionát překonaly i letošní zimní olympiádu. „Běloruský šampionát v náběrech předčil i ostatní sázkařské magnety, jako byly třeba letošní zimní olympijské hry. Celkové náběry sázek se u Chance vyšplhaly až na 70 milionů korun,“ uvedla mluvčí Chance Markéta Světlíková.

Outsideři pomohli „sázkovkám“

V kursových sázkách podle Šraina platí, že výhry favoritů nahrávají sázkařům, překvapivé výsledky zase bookmakerům. „Vzhledem k řadě překvapení v základních skupinách nakonec hokejový šampionát dopadl mírně ve prospěch bookmakerů. Ve vyřazovací části turnaje už se sázejícím dařilo více, správně vyšly také tipy na zlatou medaili pro Rusy, kteří byli největší favorité od začátku do konce mistrovství,“ poznamenal Šrain.

Hadrava dodal, že výhry „papírových“ outsiderů jsou v posledních letech stále častější. „Výsledek řady zápasů sázkaře nepotěšil, a jsou tak letos méně úspěšní. Potvrdil se totiž trend z posledních let, kdy hokejoví trpaslíci stále častěji dokážou porážet tradiční hokejové velmoci,“ uvedl s tím, že v tomto vedli Francouzi, kteří se stali „katy“ pro mnoho nadějně rozehraných tiketů.

„Překvapivými výsledky zásobovali sázkaře také naši hokejisté. Velmi úspěšní byli sázkaři až ve finále v neděli, kdy správně odhadli, že se mistry světa stanou Rusové a třetí místo získá proti České republice Švédsko,“ doplnil Hadrava.

200 tisíc proti Itálii

Vůbec nejvíc, 879 710 korun, vyplatila klientovi Fortuna. Vysokých 810 tisíc korun získal tipér, který v Praze na Václavském náměstí u Tipsportu vsadil 225 tisíc korun na výhru Švédska proti Bělorusku a Česka nad USA.

„Často lidé vsázeli vysoké částky na tutovky. Například jeden ze sázejících neváhal vsadit 200 tisíc korun na výhru Česka nad Itálií v nízkém kurzu 1,06:1, což představuje výhru šest procent ze vsazené částky, tedy čistého dvanáct tisíc korun,“ uvedl Hadrava. Smůlu měl naopak klient Fortuny, kterému nevyšel tip za 160 tisíc korun.

Hokejové mistrovství světa patří ke třem vrcholům letošního sázkařského roku. Prvním byla zimní olympiáda v Soči, na kterou se prosázelo více než 800 milionů korun. Ještě větší objem sázek by mělo přinést fotbalové mistrovství světa v Brazílii, kdy i přes neúčast českého týmu Tipsport i Fortuna odhadují pokoření půlmiliardové hranice objemu přijatých sázek u každé z obou sázkových kanceláří.

Více sázek si kanceláře slibují i od hokejového šampionátu v příštím roce, který se uskuteční v Praze a Ostravě. „Lze předpokládat, že zájem sázejících o tento šampionát bude ještě výrazně vyšší než o ten letošní v Minsku,“ odhadl Šrain.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.