Pondělí 12. dubna. Svátek má Julius.

V dohlednu stále není žádný vítěz na stomilionový tendr na sociální dávky

Investice 29.07.2019 | 14:00 0 Komentářů

Po osmi měsících od vyhlášení stamilionového tendru, vyhlášeného na nový informační systém řešící vyplácení sociálních dávek, stále není jasné kdo se jej ujme. Ministerstvo sociálních věcí muselo totiž požádat firmu (DXC Technology), která tendr vyhrála, aby zdůvodnila svou výrazně nižší cenu. 

Firma DXC Technology vyhrála tendr s nabídkou za službu 269 milionů korun, zatímco druhá v řadě skončila firma OKsystem, která nabídla vyhotovení nového systému na vyplácení sociálních dávek, za 829 milionů korun. Ministerstvo sociálních věcí svým požadavkem na obhájení své nízké ceny vyhovělo firmě OKsystem. Firma OKsystem se o systém stará za půl miliardy korun ročně už od 90. let. „Dostáváme se do časového presu. Existují dvě až tři možnosti řešení včetně obnovení spolupráce s dosavadním dodavatelem,“ uvedl náměstek ministerstva Jan Baláč, který má systém na vyplácení sociálních dávek na starosti.

„Pokud bude potvrzen původní vítěz, bude to moci OKsystem znovu napadnout,“ dodal Baláč, nevylujuče ale i mimosoudní dohodu s firmou OKsystem.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.