Pondělí 20. září. Svátek má Oleg.

V době krize si drží práci téměř polovina Čechů

Investice 07.10.2011 | 12:40 0 Komentářů

Alespoň pět let vydrží v jedné práci necelá polovina českých zaměstnanců

Praha – Téměř polovina Čechů vydrží ve stejné práci nejméně pět let, časté změny zaměstnání příliš populární nejsou. Vyplývá to z šetření agentury LMC, která provozuje pracovní portál Jobs.cz. Výsledky vyplývají z odpovědí zájemců o práci a z informací tuzemských firem.
Nejčastěji střídají zaměstnání mladí lidé, kteří zjišťují, jaká práce jim skutečně vyhovuje. „Dříve nebo později se však většinou preference vytříbí a lidé již nemají tak častou potřebu zaměstnání měnit,“ uvádí tiskový mluvčí LMC Tomáš Dombrovský.
V uplynulých letech se přitom počet osob, které zůstávají v téže práci, zvýšil. Důvodem je současná nejistota na pracovním trhu. „Lidé nejspíše dospěli k tomu, že slušnou práci si je lepší udržet, ačkoliv v ní třeba nejsou spokojeni,“ myslí si Dombrovský. Za další možný důvod označuje neochotu stěhovat se za prací.
Pracovníků, kteří mění práci dříve než po roce, je v Česku výrazně méně. „Jedná se o lidi, kteří dlouho nevydrží na jedné pozici. Jsou to třeba manažeři, ale také ti, kteří pracují na volné noze,“ říká pro Aktuálně.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.