CZK/€ 24.725 -0,02%

CZK/$ 23.416 +0,10%

CZK/£ 28.639 -0,16%

CZK/CHF 24.478 +0,42%

10. 05. 2011

0 komentářů

V anketě Pojišťovna roku 2010 s přehledem vítězí Kooperativa

 


 

Výsledky dnes slavnostně ohlásili organizátoři této nejstarší soutěže na pojistném trhu: Asociace českých pojišťovacích makléřů (AČPM) ve spolupráci Českou asociací pojišťoven ( ČAP). Galavečera v nové budově Národního muzea v Praze se zúčastnilo na 250 makléřů, top manažerů pojišťoven, zástupců ČNB a MF, představitelů asociací finančního trhu a dalších významných hostů v čele s viceguvernérem ČNB prof. Vladimírem Tomšíkem.

 „Letošní výsledky dokazují, že postavení pojišťoven na trhu je z hlediska pojišťovacích makléřů stabilizované. To je pro české pojišťovnictví dobrá zpráva, zejména s ohledem na přetrvávající hospodářskou krizi,“ zhodnotil 11. ročník ankety předseda AČPM Zdeněk Voharčík. Stoupající prestiž soutěže podle jeho názoru podtrhuje význam úlohy makléřů na pojišťovacím trhu.

„O vyspělosti českého pojišťovnictví také svědčí výsledky našeho průzkumu mezi vrcholovými   manažery českých pojišťoven a zprostředkovatelských společností. Dvě třetiny respondentů jsou přesvědčeny, že domácí trh je dnes na srovnatelné úrovni jako trhy vyspělých evropských států,“ potvrzuje Romana Benešová, Partner oddělení Poradenských služeb zaměřených na řízení rizik a regulaci společnosti KPMG Česká republika.

„Letos jsme po dohodě s ČAP hodnotili zhruba polovinu kategorií ve srovnání s předchozími ročníky – udržet se na špičce tedy vyžadovalo daleko větší úsilí než v minulosti“, doplňuje Ivan Špirakus, místopředseda AČPM: „Největší změny zaznamenala kategorie specializovaného pojištění: pojišťovna Atradius, jejíž doménou je pojištění pohledávek, se z loňského třetího posunula na 2. místo, a KUPEG úvěrová pojišťovna (dříve EGAP) poskočila z 5. příčky na medailovou třetí. Zbylá místa TOP 5 nově obsadily pojišťovny Euler Hermes Čescob (rovněž specialista na pojištění komerčních rizik) a Pojišťovna VZP, která se dostala do pozornosti makléřů zejména svou nabídkou zdravotního pojištění cizinců.

Prezídium Asociace českých pojišťovacích makléřů na základě nominací členů AČPM a doporučení pojistitelů také již pošesté v historii ankety udělilo čestný titul Osobnost pojistného trhu za vynikající a mimořádný přínos rozvoji českého pojišťovnictví. Letos byl jmenován PhDr. Vladimír Přikryl, uznávaný specialista na problematiku soukromého pojišťovnictví a dlouholetá opora legislativního odboru Ministerstva financí ČR.

Novinkou galavečera bylo ocenění nejlepšího projektu financovaného Nadačním fondem pro podporu vzdělávání v pojišťovnictví, které získal tým Vysoké školy ekonomické v Praze vedený prof. Evou Ducháčkovou.

REKLAMA

Organizátoři ankety rovněž vyhlásili vítěze soutěže mezi studenty pražské Vysoké školy uměleckoprůmyslové v oboru sklo o ztvárnění ceny pro Pojišťovnu roku 2010. Prvenství získala Alena Hájková, studentka II. ročníku, se svým návrhem originálních skleněných „polštářů“, které vyfoukali skláři z novoborské huti.

Pojišťovna roku 2010 – výsledková listina

Pojišťovna roku 2010 – pojištění průmyslu a podnikatelů

   

1

Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group

2

CHARTIS EUROPE S.A., pobočka pro ČR

3

Allianz pojišťovna a.s.

4

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group

REKLAMA

5

Generali Pojišťovna a.s.

   

Pojišťovna roku 2010 – autopojištění

   

1

Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group

2

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group

3

Allianz pojišťovna a.s.

4

UNIQA pojišťovna, a.s.

5

Generali Pojišťovna a.s.

REKLAMA

   

Pojišťovna roku 2010 – pojištění občanů

   

1

Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group

2

Allianz pojišťovna a.s.

3

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group

4

Generali Pojišťovna a.s.

5

UNIQA pojišťovna, a.s.

   

Pojišťovna roku 2010 – životní pojištění

   

1

Kooperativa pojišťovna, a.s., Vinna Insurance Group

2

Pojišťovna České spořitelny, a.s., Vienna Insurance Group

3

UNIQA pojišťovna, a.s.

4

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group

5

Allianz pojišťovna a.s.

   

Pojišťovna roku 2010 – specializované pojištění

   

1

Evropská Cestovní Pojišťovna, a.s.

2

Atradius Credit Insurance N. V., organizační složka

3

KUPEG úvěrová pojišťovna, a.s.

4

Euler Hermes Čescob, úvěrová pojišťovna, a.s.

5

Pojišťovna VZP, a.s.

   

Osobnost pojistného trhu – PhDr. Vladimír Přikryl

 
   
   

Podrobné informace o anketě, její historii i kritériích hodnocení jsou k dispozici na webových stránkách ankety www.pojistovnaroku.cz .

Anketa přináší odbornou alternativu ke spotřebitelským soutěžím v oboru. Makléři jako profesionálové v pojištění a expertní poradci svých klientů, porovnávají nejen parametry nabízených produktů, ale hlavně skutečnou úroveň servisu jednotlivých pojistitelů tak, jak se s ní měli možnost každodenně setkávat v průběhu uplynulého roku.

Anketu Pojišťovna roku již tradičně organizuje Asociace českých pojišťovacích makléřů, letos poprvé pak ve spolupráci s Českou asociací pojišťoven.

Záštitu 11. ročníku poskytl guvernér České národní banky Miroslav Singer.  

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.