Pátek 24. listopadu. Svátek má Emílie.

Už žádné vykořisťování, Škoda Auto má novou agenturu

Investice 19.02.2010 | 18:43 0 Komentářů

Agenturní zaměstnance bude do Škodovky dodávat nově personální agentura Manpower

Brno – Problémy s vykořisťováním polských dělníků ve automobilce Škoda Auto, které ostře kritizoval veřejný ochránce práv Otakar Motejl, by se už neměly opakovat.
Hlavní dodavatelem agenturních dělníků do automobilky bude totiž společnost Manpower, která slibuje spravedlivé podmínky pro dělníky, které do firmy pošle.  To, že společnost Manpower bude pro Škodu zajišťovat agenturní dělníky, potvrdil deníku Aktuálně.cz markentigový ředitel společnosti Jiří Halbrštát s tím, že se nyní jedná o podmínkách.
Odborům už zástupci Manpoweru slíbili dobré podmínky pro agenturní dělníky. „Zaměstnanci budou mít zajištěn vysoký standard – tedy spravedlivou mzdu, řádné smlouvy, zdravotní prohlídky, šatny,“ uvedli zástupci společnosti při jednání s odbory automobilky.
Už ne v koutě
Právě odboráři v minulosti počínání společností, které pro automobilku zajišťovali agenturní pracovníky, ostře kritizovali. „Doufám, že se už nebudou převlékat například ve svačinovém koutě, jako tomu bylo v minulosti,“ uvedl jeden z odborářů Antonín Balík v týdeníku odborů Škodovácký odborář.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.