Úterý 27. října. Svátek mají Šarlota a Zoe.

Už ne Špindl. Nejlepší lyžování bude na Klínovci

Investice 15.07.2010 | 12:46 0 Komentářů

Nová sjezdovka povede z Klínovce do Jáchymova a bude měřit přes tři kilometry

Jáchymov – Hodně ambiciózní projekt se chystá v Krušných horách. Ski areál na Klínovci se má stát největším lyžařským areálem v České republice. Díky vybudování sjezdovky z Klínovce do Jáchymova a propojení klínoveckého areálu s německým Fichtelbergem se bude moci po dokončení všech projektů v roce 2020 lyžovat na 40 kilometrech sjezdovek na jeden skipas.
Nová sjezdovka z Klínovce do Jáchymova bude s délkou přes tři kilometry jednou z nejdelších na českém území. Český a německý areál pak má propojit nová lanovka s dékou přes tři kilometry a s exotickým názvem Miriquidi. Projekt byl představen během dne otevřených dveří projektu Klínovec Meadows. 
Areály propojí tříkilometrová lanovka 
Již příští rok se začne na Klínovci s výstavbou moderní čtyřsedačkové lanovky s krytým sezením, tzv. bublinou. Kromě řady objektů pro rekreační bydlení hodlají investoři z Česka i z Německa vystavět také hotel, gastro a relaxační provozy.
„Klínovec a Krušné hory mají obrovský potenciál, navíc je zde krásná příroda, řada golfových hřišť či lázeňských měst, včetně nových moderních lázní v Jáchymově, které leží z druhé strany Klínovce,“ hodnotí lokalitu Vladimír Kropáček, zástupce developera a investora, společnosti Keilberg Meadows a.s.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.