Pondělí 30. listopadu. Svátek má Ondřej.

Utíkají vám koruny: Na čem lze ušetřit snadno a rychle

Investice 14.11.2010 | 19:01 0 Komentářů

Seriál o tom, jak dostat rodinné finance pod kontrolu

„Ten účet za telefon je šílený. Rozhodně pro rodinu v jejich situaci,“ zírá nevěřícně do rodinného účetnictví pražské rodiny Václava a Karoliny konzultantka Broker Consulting Hana Kollertová.
Měsíčně dají za čtyři mobily pro sebe a dvě dospívající dcery přes tři tisíce korun. To je třetina výdajů na běžný chod domácnosti. A to v situaci, kdy žijí na hraně, bez finanční rezervy a s dluhem, z něhož zvládají splácet pouze úroky.
Další bomba tiká o řádek níže. Každý měsíc platí rodina za kabelovou televizi 1400 korun. „To byl takový dárek,“ říká s potutelným úsměvem Karolina. A dodává, že by se jí klidně vzdala. Její manžel Václav se ovšem příliš nadšeně netváří.
Oba si jsou přitom dobře vědomi, v jak špatné finanční situaci se jejich rodina nachází. I proto se zúčastnili společného projektu serveru Peníze.cz a poradenské společnosti Broker Consulting. Konzultanti Hana Kollertová a Čeněk Liška hledají Václavovi a Karolině a mladému páru, Milošovi a Janě z Třebenic u Lovosic, možnosti, kde ušetřit a jak lépe hospodařit .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.