Sobota 05. prosince. Svátek má Jitka.

Ústecká Spolchemie do konce roku propustí pětinu zaměstnanců

Investice 28.10.2009 | 12:57 0 Komentářů

Firma se tak chce dostat ze špatné situace způsobené hospodářskou krizí.

Ústí nad Labem – Ústecká Spolchemie do konce roku propustí 200 ze současných 950 zaměstnanců. V tiskové zprávě informoval mluvčí společnosti Zdeněk Rytíř. Firma se tak chce dostat ze špatné situace způsobené hospodářskou krizí. Management společnosti podle Rytíře získal pro svůj plán restrukturalizace banky a věřitele společnosti. Tím se mu podařilo vyhnout se případné insolvenci.
Před zhruba dvěma týdny společnost s bankami uzavřela dohodu, že po ní nebudou do poloviny příštího roku požadovat úhradu poskytnutých úvěrů. Akcionáři schválili na konci září kvůli úvěrům v celkové výši 2,77 miliardy korun i zastavení veškerého majetku Spolchemie konsorciu pěti bank, jež půjčky poskytlo.

Podnik podle Rytíře také provedl analýzu všech svých procesů a zjistil, že ve srovnání s podobnými firmami má rezervu 200 pracovních míst. Zaměstnanci proto chemičku opustí do konce roku. Vedení Spolchemie vše projednalo i s odbory. „Je to bolestný krok, v našem regionu zejména. Protože chceme Spolchemii vyvést z problémů a zachránit stovky dalších pracovních míst, nemáme možnost volby. Osobně dohlédnu, aby se s odcházejícími jednalo férově,“ uvedl v tiskové zprávě generální ředitel Spolchemie François Vleugels.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.