Středa 14. dubna. Svátek má Vincenc.

Ústavní soud: Vrácení bankovních poplatků zamítnuto

Banky 15.04.2014 | 12:33 2 Komentářů

Klientka České spořitelny, která požadovala vrácení poplatků za úvěr, podala stížnost k Ústavnímu soudu. Ten však dnes stížnost zamítl. Jedná se o první nález, který by měl být vodítkem i pro dalších více než 100 obdobných návrhů.

Podle klientky se banka bezdůvodně obohatila, když jí naúčtovala 150 korun měsíčně za správu úvěru. O zrušení poplatku žádala z důvodu neurčitosti a nesrozumitelnosti, banka totiž neuvedla, za jaké služby přesně poplatek účtuje.

Žena neuspěla se svou žalobou již u Obvodního soudu. „Ústavnímu soudu není ani zřejmé, v jakém ohledu měl obvodní soud pochybit, jestliže uzavřel, že poplatky se spotřebitelským úvěrem byly a jsou běžnou praxí, která je také reflektována legislativou,“ uvedli ústavní soudci.

Navrácení poplatků za vedení hypoték či spotřebitelského úvěru si nárokuje od loňského roku přes 300 000 klientů bank. Klienti dosud ve většině případů prohráli a doufali, že jim rozhodnutí Ústavního soudu pomůže.

Zdroj: Finančnínoviny.cz

2 komentáře: “Ústavní soud: Vrácení bankovních poplatků zamítnuto”

  1. Angelus napsal:

    ale prosim Vás, když se Vám rozhodnutí nelíbí, tak musí být automaticky něco špatně na druhé straně.
    Všichni o poplatcích věděli, podepsali smlouvy a platili, najednou ucítí krysy pach krve a snaží se na tom vydělat.
    Poplatky za vedení úvěru zašli lidi napadat – tzn. nelibí se jim až cca poslední rok. Co se stalo? většina institucí vyhověla a přestala je účtovat. Nechápu proč by se mělo na základě nových pravidel něco účtovat zpětně.

  2. Lammeren napsal:

    Z rozhodnutí Ústavního soudu, zjevně na objednávku je stále cítit totalita i soudci jsou totalitní. V celé Evropě soudci pochopili, že banky okrádají klienty, jen v Čechách klienty okrádají soudci. Od totality a manýrů StB se nic nezměnilo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.