Pondělí 27. září. Svátek má Jonáš.

Ústavní soud kritizuje Kalouska: Nebojujete s hazardem

Investice 08.09.2011 | 16:55 0 Komentářů

Ministerstvo financí může rušit povolení na terminály, ale nedělá to

Brno –  Ministerstvo financí nebojuje s rychle bujícím hazardem v Česku, i když k tomu má podle zákona pravomoci a mohlo by odebírat povolení fungujícím videoterminálům.
Ve svém rozhodnutí, kterým nechali v platnosti protihazardní vyhlášku Františkových Lázní, to dnes jasně řekli ústavní soudci. Podle soudců, jejichž výklad zákona je určující, totiž v platném loterijním zákoně existuje ustanovení, které umožňuje ministerstvu přezkoumat a rušit už vydaná povolení, kterými provoz videoterminálů na deset let v jednotlivých městech posvětilo.
A to v případě, že povolení vydaná na videoterminály jsou v rozporu s vyhláškami měst a obcí, tedy jsou v místech, kde by neměly být – u škol, nemocnic a podobných zařízení.  Jen v Brně za poslední zhruba půlrok vydalo ministerstvo licence na provoz 1500 videoloterijních terminálů, velká část (asi 1000) je v zónách, kde je město nechce.
Nezatěžujte nás
Ministerstvo ale povolení přezkoumat odmítá. Občanskému sdružení Brnění, které o přezkum požádalo, odpovědělo, že to nejde.“Ministerstvo napsalo, že koná v souladu s platnou legislativou a ať se ho už na nic neptáme, že vyřizování našich dotazů na nezákonná povolení pouze zatěžuje chod příslušného odboru,“ uvedl Matěj Hollan ze sdružení Brnění.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.