Úterý 28. září. Svátek má Václav.

Úspora na energiích je „in“, pochopili developeři

Investice 26.10.2011 | 17:52 0 Komentářů

Zájem o nízkoenergetické bydlení a pasivní domy roste, přibývá i developerských projektů

Praha – Má byt nová okna, je dům zateplený, jaká je asi spotřeba energie? Stále více lidí toužících po vlastním bydlení klade tyto otázky hned poté, co se zajímá o velikost a cenu bytu.
Nízkoenergetické a pasivní bydlení má ale v Česku stále příchuť alternativního životního stylu a v nákladech na stavbu i vysokých výdajů, které se vrací na úsporách dlouhá léta. Ale i to se pomalu mění.
„Vzhledem k vývoji energetické politiky v EU nelze očekávat nižší tempo růstu cen energií ani v budoucnu, argument energetické šetrnosti tak nabývá na síle. Kombinace neměnných třicetiletých splátek hypotéky a rostoucích nákladů na energie nutí kupující přemýšlet dlouhodobě,“ uvedl Filip Endal, manažer pro oblast nemovitostí společnosti Deloitte.
Úsporného bydlení v bytech přibývá
To si dobře uvědomují také developeři a množí se projekty slibující energetickou úsporu či rovnou pasivnost. Kromě individuální výstavby, kde je nízkoenergetičnost či pasivita „v kurzu“ již několik let, což dokazují i nízkoenergetické domky stojící v Syrovicích u Brna, či v Novém Sedleci u Prahy, pomalu přibývá i projektů bytových domů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.