Čtvrtek 03. prosince. Svátek má Svatoslav.

Ušetřete za auto. Deset úsporných levných vozů v Česku

Investice 31.03.2012 | 19:20 0 Komentářů

Šetřit se musí umět. V případě aut zdaleka nejde jen o spotřebu

Automobilů se zázračně nízkou spotřebou najdete na českém trhu spoustu. Jenže mnoho těch, které se chlubí odběrem nižším než čtyři litry na 100 kilometrů, stojí hodně přes 300 tisíc korun. My jsme pro vás vybrali ta nejúspornější auta, která ale současně mnoho nestojí.
Zapomeňte na diesel
Symbolem úspornosti je sice v posledních letech naftový motor, ale kdo nenajede mnoho desítek tisíc kilometrů ročně, obvykle nic neušetří. Vysoké ceny malých aut s turbodiesely usměrňují poptávku po úsporném ježdění k litrovým kubaturám, do nichž se lije benzín.
Následující přehled je tvořen aktuálními akčními nabídkami. Prioritou při jeho sestavování byla nízká kombinovaná spotřeba, v těsném závěsu za ní pak byla cena. Všechny vozy z našeho přehledu mají umět jezdit za méně než 5 litrů benzinu na 100 km a všechny se dají koupit do 250 tisíc korun.
Korea vs. ČR
Zřejmě nejzajímavější nabídkou z pohledu spotřeby a ceny dnes disponují značky Kia a Škoda. Kia Picanto se základním motorem 1,0 a samočinným vypínáním a startováním motoru ISG umí jezdit za 4,1 l/100 km. Podobně je na tom se spotřebou Škoda Citigo s paketem Greentec. Kiu pořídíte za necelých 197 tisíc korun, Citigo za necelých 199 tisíc korun.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.