Úterý 22. června. Svátek má Pavla.

USA uvalily sankce na ruskou Tempbank kvůli stykům se Sýrií

Investice 08.05.2014 | 18:58 0 Komentářů

Americké ministerstvo financí odstřihlo ruskou banku od amerického finančního systému. Banka tak nemůže obchodovat s většinou světa.

USA uvalily sankce na ruskou Tempbank kvůli stykům se Sýrií

Washington – Spojené státy ve čtvrtek vůbec poprvé uvalily sankce na ruskou banku kvůli jejím stykům s režimem syrského prezidenta Bašára Asada. Postiženou je moskevská Tempbank.

Americké ministerstvo financí umístilo finanční dům se sídlem v Moskvě na svůj seznam organizací postižených sankcemi. Tempbank je tak zcela odstřižena od amerického finančního systému. V praxi tedy nemůže obchodovat s velkou částí světa, který tomto systému operuje.

Američané sankce rozšířili i na několik osob: kromě činitele banky Michaila Gaglojeva jde o šest syrských vládních úředníků. Sankce jsou namířeny i proti dvěma syrským rafinérským společnostem.

Asad již dlouhodobě využívá ruských bank k tomu, aby se dostal na světové trhy. Americká vláda doposud podle agentury Reuters vzdorovala nátlaku amerických zákonodárců, aby za to začala trestat ruské banky.

USA již neuznávají legitimitu Asadova režimu. Zakázaly provoz syrské ambasády a naopak zintenzivňují diplomatické vztahy s opozicí, která vede s Asadovými silami již tři roky občanskou válku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.