Pondělí 01. března. Svátek má Bedřich.

US akcie zaznamenaly historický nárůst

Historické propady střídají historické nárůsty i na amerických trzích. Hlavní indexy včera přidaly více než 11 %, banka Morgan Stanley posílila dokonce o 87 %! Na BCPP opět pozastaveno obchodování s akciemi ORCO.

Díky záchranným opatřením centrálních bank včera po silném růstu v Evropě rostly také akcie v USA. Indexy zaznamenaly výrazné přírůstky a index Dow Jones si připsal nejvýraznější procentní nárůst od roku 1993 (+11,08 %) a nejvyšší bodový nárůst v historii (+936,42 bodů). S&P 500 přidal 11,58 % a opět se přehoupl přes hranici 1000 bodů a Nasdaq přidal 11,81 %. Poměr růstových titulů ke klesajícím byl na newyorské burze velmi příznivých 13:1.

Dařilo se zejména finančnímu sektoru, když investiční banka Morgan Stanley přidala bezmála 87 procent (+86,98 %) a pojišťovací společnost Genworth Financial přidala 80,57 %. První jmenované pomohla hlavně informace, že největší japonská banka Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG) koupila více než pětinový podíl za devět miliard dolarů (163,5 miliardy Kč).

Napříč všemi sektory včetně bank se dnes daří opět také evropským akciovým trhům, které přidávají v průměru kolem deseti procent. Daří se také pražské burze, která rovněž přidává kolem devíti procent. Nejvíce přidávají akcie CETV (+25 %) a ORCO, s jehož akciemi bylo už v 9:51 pozastaveno obchodování na 15 minut kvůli posílení o více než 20 %, v současnosti už ale přidávají přes 35 %.

Zdroj: Patria, ČTK, BCPP

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.