CZK/€ 23.825 +0,02%

CZK/$ 21.929 +0,29%

CZK/£ 27.111 +0,08%

CZK/CHF 23.784 -0,12%

03. 01. 2019

0 komentářů

Úročení spořicích účtů se s novým rokem rozhýbalo

 

Vstup do nového roku byl pro některé banky impulzem, aby zvýšily úročení spořicích účtů. Úrokové sazby spořicího účtu vzrostly u Raiffeisenbank či Sberbank. 

„Zvyšovaní úrokových sazeb ČNB se postupně začínají promítat i do zvedání úrokových sazeb na vkladech. Zatímco v roce 2018 banky začaly postupně zvedat úrokové sazby u hypoték a úvěrů, u spořících účtů a termínovaných vkladů k tomu tak rychle nepřistupovaly. Aktuálně začínají některé banky projevovat zájem o nové vklady klientů,“ uvedl analytik Chytrého Honzy Jiří Pospíšil.

Raiffaisenbank zvýšila od 1. ledna úrokovou sazbu spořicího účtu na tři procenta, což je nejvyšší sazby nabízená v současné době na trhu. Úročení se vztahuje na částku do 150 tisíc korun po dobu šesti let.

„Situaci na trhu depozit průběžně vyhodnocujeme, proto od 3. ledna výrazně zvyšujeme sazby korunových termínovaných vkladů pro retailové klienty,“ sdělil šéf komunikace Sberbank Jan Hainz. Sberbank nabízí úročení při vkladech do 300 tisíc korun 1,03 procenta.

I jiné banky jsou připraveny sazby spořicích účtů zvýšit. Zvýšení úroků na spořicím účtu plánujeme,“ uvedla ředitelka retailového bankovnictví banky Creditas Věra Pavlišová.

REKLAMA

„V tuto chvíli zvýšení úrokových sazeb spořicích účtů neplánujeme, do budoucna tento krok nevylučujeme,“ uvedl Jakub Švestka, mluvčí Moneta Money Bank, která klientům s prémiovým běžným účtem nabízí v současné době úročení 1,1 procenta při zůstatku do 999 999 korun, při měsíčním příjmu alespoň 35 tisíc korun a hodnotě podílových listů minimálně půl milionu korun.
Zdroj : ČTK

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Komentář: ČNB a rozehraná partie ohrožující cenovou stabilitu

Vypadalo to na 300 miliard, bude to více než 400 miliard. Ne, nejde o deficit státního rozpočtu, ale o rekordní ztrátu hospodaření České národní banky. Se změnou prostředí se bilance této instituce stává neřízenou střelou. Z pohledu hospodaření české centrální banky je situace více než nepříznivá. V […]

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

13. 01. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *