Sobota 31. července. Svátek má Ignác.

Úředníci dávají kauzu s restitučními nároky k ledu

Investice 05.09.2009 | 21:11 0 Komentářů

Na Pozemkovém fondu už začal předvolební velký úklid

Praha – Ministr zemědělství Jakub Šebesta plní své angažmá v úřednické udržovací vládě vskutku doslova. Udržuje nepořádek na Pozemkovém fondu České republiky (PF), jehož je z titulu své ministerské funkce nejvyšším šéfem.
Šebesta, kterého do Fischerova kabinetu dosadila sociální demokracie, drží basu s vedením fondu, v němž za agrárního ministra Petra Gandaloviče (ODS) posílili občanští demokraté a jim blízcí lidé. Názorná ukázka, jak by po říjnových volbách mohla fungovat velká koalice dvou nejsilnějších stran.
Díky vzájemnému partajnímu respektování může vyšumět průšvih s chybným přeceňováním restitučních nároků, na který jako první upozornil týdeník EURO (27 a 33/2009). Spekulace s restitucemi, prošetřované kriminální policií, nikoho dalšího zřejmě nevzrušují. Všichni, kteří by měli konat, alibisticky opakují zaklínadlo: Čekáme na výsledek probíhající kontroly. Tady ale asi nebude platit pořekadlo, že kdo si počká, ten se dočká.
Výsledky auditu po volbách
Jen velký naiva může věřit tomu, že úředníci z PF dobrovolně ukážou na své selhání. Závěry vnitřní kontroly 2500 restitučních případů, administrovaných na pražském územním pracovišti, má fond předložit na podzim. Rozuměj po parlamentních volbách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.